Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 29. března 2023 Taťána

Moje reakce na vaši diskuzi

27. 06. 2012 16:29:12
Tento můj první pokus o blog vznikl jako příspěvek k diskuzi týkající se posledního článku Davida Ratha: List z vězení: Vláda lidem krade 140 miliard Když jsem následně zjistil, že jsem se rozepsal víc, než se vejde do rámečku pro text příspěvku do diskuze, rozhodl jsem se, že si založím vlastní blog...

Dočetl jsem se na tomto blogu a následující diskuzi různé věci. Debatu údajně rozproudil člověk za mřížemi, ale ani to nemusí být pravda. Kdo ví, kdo to za něj píše a co má za lubem, každopádně jedno je jasné. Jak Rath tak většina pohlavárů naší vlády (slovo "naší" je také zavádějící, protože kolika individuím ve vládě bychom dali svůj hlas???) krade!!! Krade z NAŠICH daní a krade ve velkém!!! V miliardách...

Kradou jak tajně a nelegálně, tak pod záštitou pro sebe a vlivné kmotry upravenými zákony. Mají podchycené soudce i policii a manipulují si s lidmi jak chtějí. Pomalu, ale o to jistěji. Proto je prý vše těžké dokazovat i pro lidi, mezi poslanci samými, kteří v "tom" přímo sami nejedou... ale jedou, protože o tom vědí a nic nedělají... Pouze lehce naředí koncentraci těch, kteří pro koryto a moc udělají cokoli.

Církevní restituce jsou součástí celé hry a církev jedním z vlivných hráčů na poli zájmů. Co asi milého sdělil papež panu Nečasovi, že se Mazánek začal snažit víc, než církevní hodnostáři sami o schválení restitucí...? Na nebe Nečas asi nevěří, to je daleko, ale peklo? To už smrdí... a jak, to ví sám za dráty Rath, který Nečasovi už tak daleký není... Byli bychom naivní, kdybychom si mysleli, že Rathovo zatčení rozpoutá nějako vlnu silného protikorupčního nasazení naší protikorupční policie (i přes obvinění paní Parkanové, pravděpodobně se nehodící současně vlivnějším...) a složek kolem vyšetřování korupce již dlouhá léta nečinných. Ano, je těžké těm "nahoře" něco dokazovat, ale co s tím tedy dál? Cestou demokracie a zákonů to nejde a nepůjde. Demokracie a právo jsou v současné společnosti stejně zprofanované a zohýbané jako byla za komunismu slova "práce, bratrství, čest, spojenectví...". Je konečně třeba jít s vlastním přesvědčením, s vlastním pocitem ponižování, přehlížení a okrádání ven na světlo. Jít ven do ulic a jít opravdu ve velkém. Neznám kolem sebe NIKOHO, kdo by si myslel, že se ve vládě nekrade, že nám vládnou nezkorumpovaní politici a že to je v tomto státě v pořádku. Znám ale jen málo těch, kteří jdou demonstrovat, kteří aspoň svojí přítomností dokáží dát těm nahoře najevo, že se jim to nelíbí, že trpí!!! A je jedno, jestli je nějaká demonstrace organizovaná Odbory nebo nějakou malou nezávislou stranou. Je jedno jestli s nimi a jejich názory zrovna souhlasíme nebo ne. Je jedno, jestli si na ní zrovna v opozici "trpící" strana ČSSD přihřívá svoji polívčičku... Důležitá je účast nás všech. Masová účast lidí ve většině měst i vesnicí, která ukáže zlodějům u koryt, že tak lehké už to pro ně nebude. Taková účast, která ukáže i těm, kteří mohou mít vliv a moc, že je v této zemi vůle nás Čechů a zájem o lidskou - a v rámci možností - spravedlivou cestu. Já sám jsem byl za poslední rok demonstrovat třikrát a na demonstrace beru i své syny (12 a15 let). Někdy je těžké, skousnout řečníky, kteří neumí mluvit k lidem, chyby v organizaci demonstrací a jiné prvky neprofesionality, ale důležitý je účel. To ostatní snad časem vypilujeme a naučíme se.

Když se pak svých známých zeptám: Proč jsi nešel nebo nešla?

Obvyklá odpověď: Stejně se nic nezmění...

Ptám se dál: Tak co s tím chceš dělat, pokud chceš?

Odpověď: Nevím... A i kdybych šel (šla), co se tím změní? Dostanou se tam jiní, ale stejní, kteří budou zase krást... Třeba míň, ale budou...

A já na to: Ano, třeba budou, ale jak říkáš, třeba MÍŇ... Tak budeme demonstrovat znova a častěji, až se tam dostanou ještě lepší, kteří budou krást ještě MÍŇ a časem ve vládě budou ti, co nás nezklamou...

Dokud to nezkusíme, bude hůř a nepomůže nám nic a nikdo. Ze dne na den se nic určitě nezmění, ale nikdo jiný, než my sami za nás tu práci neudělá. Je třeba jít do ulic, demonstrovat a když ani to nepomůže, musíme stávkovat... Už jsem četl článek (myslím v Reflexu), kde se autor vysmívá demonstrujícím a stávkujícím Řekům, že si vlastně tím, že nepracují a stávkují, ještě více ubližují, protože jejich ekonomika na tom bude ještě hůř, než dosud... To je pohled člověka, svázaného materialismem, pro kterého to, že by si nějakou dobu nemohl koupit značkové triko, kalhoty, boty nebo super auto, je malou životní tragédií... Je to i krátkozraké, protože Řekové se nakonec budou mít ekonomicky hůř, i když nebudou demonstrovat a stávkovat. Ale co je důležité je to, že do budoucna si ponesou punc společnosti, která si nenechá líbit cokoli, cokoli se těm „nahoře“ zlíbí.

A i já (a učím tomu i své syny) se určitě budu raději mít nějakou dobu (třeba i do konce svého života) ekonomicky hůře s pocitem, že se morálka, a to co mne ničí a trápí, mění k lepšímu. Nebude mi vadit, že ve vládě sedí nezkušení lidé, protože ani teď tam žádný zkušený politik nesedí... Ale zkušených zlodějů a podvodníků mnoho!!! Nebude mi vadit, že se něco díky neznalosti nepovedlo a že nás to bude stát jako stát peníze, protože nás korupce nyní stojí mnohem víc!!! Nebude mi vadit, že se to nepovede napoprvé, ale budu spokojený, že se udělal první krok, o který jsem stál já a všichni ti, kteří doposud jen nadávali, nevěřili a upadali v beznaději... Nevidím jinou cestu, která by nás mohla vyvést z bahna, do kterého se noříme a ze kterého pomalu nebude cesty ven. Nevidím jinou cestu, která by mohla spojit Čechy (a tím myslím i Moraváky) a vrátila lidem zpět jejich hrdost, vážnost a blízkost jednoho k druhému. Možná, že Vám to přijde naivní, ale já opravdu věřím, že to jde.

Ukazuje to i článek „Islanďané jsou pašáci“, který si můžete přečíst třeba na tomto blogu http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/petr-havlik.php?itemid=13510 (tímto nechci nijak popularizovat autora blogu, sám ho neznám...), ale i na mnoha jiných stránkách – stačí zadat název článku do vyhledávače.

A může to být i mnohem těžší. Protože když by Ti, co jsou u koryt najednou neměli co žrát a ti, kteří za nimi tahají drátky začali ztrácet svůj vliv a moc, byli by schopni zasáhnout proti nám lidem i jinak, než káže demokracie, lidskost a slušnost sama. Mohlo by to i bolet. Mohlo by to stát i životy lidí... Ale pokud si položím na misky vah na jednu stranu zotročení lidí ve jménu mamonu a moci a na druhou opravdu svobodnou a přesto neanarchistickou společnost za cenu obětí, ta druhá ve mně vždy převáží. Nedovedu si představit, že bych v dnešním světě mocenských zájmů globalizace a touhy po ovládání zdrojů jak technických tak mediálních nastoupil já sám nebo nechal své syny narukovat do jakékoliv války. Ale pokud by šlo o semknutí lidí a ozdravení české = mojí i Tvojí a naší společnosti, neváhal bych.

Základem všeho je možnost rozhodování referendem.

A je jedno, jestli národ jako masa třeba rozumí tomu, jestli je pro něj Euro vhodné nebo není. Pokud ho národ či jeho většina nechce, Euro nebude a následky si jako národ poneseme sami. A nebo budeme mít jako národ radost z toho, že se nás krize EU netýká tak, jako by se nás týkala, kdybychom Euro přijali. Jednou za půl roku nebo za rok uspořádat referendum týkající se jak stran ve vládě, tak jednotlivých politiků s možností okamžitého odvolání, i prezidenta. Referendum o jednotlivých zákonech, referendum o armádě a zbrojení, referendum o školném...

My Češi zatím nejsme plebs ani stádem hovad, za které nás tato vláda a pomalu i vlády jiné začínají považovat. Ale pokud necháme běh událostí plynout současným směrem i tempem, za chvíli se jím můžeme stát. A pak budou i ti, kteří to chtěli měnit cestou demokracie a „svobodnými“ volbami litovat, že nešli do ulic. Za chvíli, opravdu za chvíli může být pozdě. Současná vládnoucí „elita“ chce co nejdříve (po zkušenostech z posledních let, kdy již k demonstracím dochází) změnit i zákon, který by právo na demonstrace velice komplikoval. Samozřejmě "v zájmu bezpečnosti a na ochranu nevinných lidí", těch kteří nedemonstrují... V Rusku je protidemonstrační zákon už na stole: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/269639-ruska-statni-duma-schvalila-protidemonstracni-zakon.html

Je to jen na nás. Na mně, na Tobě na nás všech. Plno z nás si ale již myslí, že Češi jako národ nejsou ničeho schopni. Že nás položila kapitulace za Druhé světové války, padesát let komunismu a ze všeho nejvíc polistopadový vývoj naší společnosti. V historii zde ale byly dvě Pražské defenestrace, v 68mém demonstrace proti Rusům... Moc toho není, ale stavět se dá i na málu. Když se to povede, nebudeme muset ztrácet čas polemikami o tom, co dostalo Ratha za mříže a kdo za tím vším stojí. Nebudeme muset kupovat a jíst nekvalitní potraviny, nebudeme ponecháni na zlovůli exekutorů bez limitů, nebudeme otroky bankovních poplatků, cen za energie a nebudeme vysáváni mašinérií korupce a zlomoci.

Nebudeme plebsem ani stádem hovad.

Autor: Ludvík Cigna | středa 27.6.2012 16:29 | karma článku: 11.66 | přečteno: 856x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Josef Nožička

Chvilkaři chtějí rezignaci ministra Blažka. Nezapomněli ovšem na Jurečku s Rakušanem?

Je včerejší protestní akce „chvilkařů“ před ministerstvem spravedlnosti důkazem toho, že tohle sdružení měří všem politikům stejným metrem?

29.3.2023 v 10:40 | Karma článku: 36.28 | Přečteno: 690 | Diskuse

Pavel Ďuran

Nejsme na tom tak špatně

Když jsem jel předevčírem na odpolední směnu do práce, poslouchal jsem na jednom rádiu Písničky na přání. Jedna mě zaujala. Je hodně „fousatá“, zpíval ji Waldemar Matuška a já jsem jí dlouho neslyšel.

29.3.2023 v 1:42 | Karma článku: 28.46 | Přečteno: 732 | Diskuse

Michael Pálka

Kalousek se "zlatým citronem" v televizi Barrandov...

Dva pánové vysokých postav, jeden z nich nositel negativní ceny "zlatý citron", majitel televize Barrandov a také majitel miliardy českých valut a jistě ostatních měn, jak píše občas pravdivě český tisk, Jaromír Soukup.

28.3.2023 v 18:30 | Karma článku: 22.64 | Přečteno: 473 | Diskuse

Radomil Bábek

Čím se živí propaganda? Přece lidmi!

Co je příčinou toho, že se stát, tedy politici ovládající stát, domůže takového vlivu, že občané uvěří každé i sebevětší lži? Státní propaganda, cesta do socialismu.

28.3.2023 v 12:30 | Karma článku: 11.31 | Přečteno: 235 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Důkaz české omezenosti

Skotsko bude mít premiérem muslima. A někteří Češi s tím mají problém Použil jsem budoucí čas, protože v době, kdy tento článek vznikal (28. 3. dopoledne) skotský parlament „Holyrood“ ještě nezasedal.

28.3.2023 v 11:03 | Karma článku: 12.10 | Přečteno: 602 | Diskuse
Počet článků 6 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 823
Autor? Byl již mnohým... Romantikem, básníkem, písničkářem, emigrantem, rybolovcem, truck driverem, moderátorem, manželem, otcem, atd. Kým ale opravdu je, to zatím ještě přesně neví, ale každým novým dnem to zkouší znovu zjistit... ...třeba bloger???

Seznam rubrik

Oblíbené články

více

Nervozita roste. Padající Deutsche Bank stáhla dolů korunu i pražskou burzu

Od záchrany problémové švýcarské banky Credit Suisse ještě neuplynul ani týden a investoři opouštějí další potenciální...

Herečka Jenovéfa Boková porodila, z Witowské je nevlastní babička

Jenovéfa Boková a její partner Adam Kolář v pátek odpoledne potvrdili, že herečka a hudebnice už porodila a šťastní...

Horníci leželi na pokojích na břichu. Skrývali erekci. A zrodila se viagra

Modrá pilulka slaví pětadvacet let. Spustila svého druhu kulturní i farmaceutickou revoluci, preformátovala vnímání...

Tom Cruise se dcerou Suri pyšnil. Už ho neviděla deset let, míří na vysokou

Tom Cruise se od roku 2006 do roku 2013 rád ukazoval na veřejnosti s dcerou Suri v náručí. Před deseti lety však ze...

Paltrowová si po srážce na lyžích myslela, že jde o sexuální útok

Herečka Gwyneth Paltrowová (50) v pátek opět vypovídala před soudem v případu údajného neposkytnutí první pomoci...