Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 29. března 2023 Taťána

Sralbotka je velkej hráč… 5 much jednou ranou!

4. 11. 2013 1:30:39
Zcela nová fakta přinášejí konečně jasný pohled na situaci v ČSSD i kolem současného churavého prezidenta.

Popolopravdě nikam ve straně nepatřící a pouze své názory hájící Míla Schovanec byl již před několika měsíci tajně osloven Bohoslavem Sralbotkou, který mu sdělil, že si váží jeho nestrannosti a snaze sjednocovat stranu a prosazovat její ideály. Ve straně je prý málo takových, kterým by se dalo opravdu věřit a kterým by na vlastním prospěchu v podstatě nezáleželo...

Do voleb mezi nimi tak proběhlo mnoho tajných schůzek, ale ani jedinou Milan Schovanec neprovařil. Není takový. Celou dobu se s Bohoslavem připravovali na den D a perfektně plnili předem domluvený plán. Předseda strany naoko odsuzuje možnost podpory dočasné Rusnokovy vlády (za což ho po volbách označí Schovanec jako vizionáře), ale nakonec názor vnitrostranické opozice s nechutí, ale v zájmu jednoty přijímá a pro „dočasku“ hlasuje. Nikoli proto, že by mu šlo o udržení křesla u kormidla ČSSD a možného postu premiéra, ale pro blaho strany, kde je třeba očistit zrna od plev.

Přestože Bohoslav Sralbotka i Míša Šašek přes svoje osobní animozity napovrch deklarovali vstřícnou jednotnost a sehraný tandem, pod pokličkou vedení to vřelo. Věděla to média, věděli to voliči, věděl to každý. Ale nikdo nevěděl, jak to do dopadne. Ani na hradě ne, i když tam se od posledních voleb prezidenta počítá se vším. Jen Milan a Bohoslav už tehdy věděli svoje.

Situace jasně napovídala tomu, že když ČSSD nedosáhne - i přes vysoce kvalitní a přesvědčivé klipy s předsedou v hlavní roli - dostatek hlasů ve stále rychleji se blížících volbách, strhne se v pomerančové straně vlna nevole žádající si odstoupení hlavního viníka.

Byl pravý čas konat. Pár dní před volbami se Milan Schovanec nenápadně infiltroval mezi vlivné Šaškovce, kde se představil jako tajná spojka hradu, se kterou by si jak na hradě tak mezi rebely nikdo nikoho nespojoval. Kdy ž se infiltr podařil, vyslal stejný signál přes hradního mlynáře po-mazané hlavě státu, s tím, že jej – jako ve straně nestranného – pověřili Šaškovci domluvením tajné schůzky ihned po vyhlášení volebních výsledků. Účel setkání byl oběma stranám nad slunce jasný, Schovanec nemusel nikomu nic vysvětlovat. Jediné, co po obou zúčastněných stranách striktně jménem druhé strany vyžadoval, byl slib utajení a mlčenlivosti. Termín – hodina po, heslo – všechno je jinak (to ostatně velmi imponovalo samotnému mistru bonmotů, který jej jako nenápadné potvrzení akce využil i živém povolebním vysílání ČT).

Od pátku, prvního volebního dne, se pomalu prokazovalo, že voliči nemají o „fungující“ stát valný zájem, a ten večer proběhla poslední tajná schůzka Bohoslava a Schovance, kterou Milan nevykecal. Nebylo na ní už ani co řešit, vše bylo připravené... Všichni ve vedení ČSSD hráli před kamerami a mikrofony svojí jednotnou roli jednoty a v sobotu odpoledne už vše běželo jako po drátě. Nažhavení rebelí hned po sečtení výsledků naskákali do auta s hluchoněmým řidičem, na kterého byl spoleh a vyrazili směr hrad. Teprve pár minut od Liďáku se od Schovance dozvěděli, že ze strany velkého taktika Miloše došlo ke změně plánu a vzhledem k evidovaným zásobám alkoholu na hradě se schůzka přesouvá do Lán, kde má svůj osobní a nevidovaný rezervoár, včetně nového testeru, který si sem z hradu převezl, aby ho nikdo nepřevezl. Rebelanty to přesvědčilo jak o tom, že Schovanec je mužem na svém místě, tak o genialitě vůdce v utajení.

Jak to dál probíhalo, už víme i z médií a je to pravda. Bodří chlapí s Mildou jen přátelsky pokecali a za pár hodin zcela zlití (jak jinak po vítězství ve volbách!!!) ujížděli zpět do Práglu. Velký taktik se v bezvědomí válel na koberci, který mu na konci moudře sroloval Schovanec aby se přes něj nepřevalil na schody a něco si neudělal (třeba nezranil koleno) a vedle něj přivázal i jeho opilého psa.

Jediným, kdo druhý den neměl okno byl kdo jiný než Schovanec, a tak za ním v neděli dopoledne všichni čtyři rebelí přišli, aby jim připomněl, co se vlastně večer v Lánech domluvilo. Šaškovi vtiskl do dlaně papír s připraveným projevem na svržení Sralbotky s tím, že už se s ním jako s lídrem strany dávno počítá a že Sralbotka je načatééé a ví, že jeho dny byly sečteny. Je třeba jednat. Dát se trochu dohromady, ať to před kamerami nevypadá ospale a hlavně neprovalit tu schůzku!


Co bylo dál už všichni víme. Tak že už jen pár zákulisních detailů.

Sralbotka hraje překvapeného, zrazeného, ze svých pozic neustupujícího a osočuje Bratrstvo šaškovy pracky za Jidáše. Poté pomalu vynáší kříž pravdy a utrpení, se kterým se vydává na svojí křížovou cestu s davem věřících. V tu chvíli na scénu vstupuje Schovanec, který před kamerami médií očisťuje své svědomí a provaluje dobře utajenou schůzku. Pak už jen se Sralbotkou v rolích mučedníka a hloupého Honzy vyčkávají, s čím čtyři rebelanti a prezident přijdou. Ti čtyři, stejně jako hrad si spojení mezi Schovancem a Bohoslavem ani zbla nepřipustí a pomalu zjišťují, že něco není v pořádku. Hrad stojí pevně dál, jen jeho nájemce nějak padá přes koberec a to tak nešťastně, že minimálně šest týdnů nemůže mluvit. Vše, co bylo i nebylo připravováno a hlavně to co vlastně rebelí vůbec nepřipravovali, se najednou hroutí jak balíček S-karet a postupně jdou všichni čtyři s barvou ven...

Týden potom se od Schovance v Otázkách VM dovídáme, že šlo vlastně o pohádku, že schůzka v daném termínu byla nevhodná a že jejího utajení se měl bát...

Měl snad někdo kdy dojem, že Bohoslav Sralbotka nemá jako správný vůdce potřebné charisma, že nemá pevný stisk ruky nebo že dokonce nemá koule? S pomocí hloupého Honzy zaplác 5 much (4 z ČSSD a 1 na hradě) jednou ranou a to by se přeci žádné bačkoře asi jen tak nepovedlo.

Věřte, nevěřte...

Autor: Ludvík Cigna | pondělí 4.11.2013 1:30 | karma článku: 19.73 | přečteno: 981x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Josef Nožička

Chvilkaři chtějí rezignaci ministra Blažka. Nezapomněli ovšem na Jurečku s Rakušanem?

Je včerejší protestní akce „chvilkařů“ před ministerstvem spravedlnosti důkazem toho, že tohle sdružení měří všem politikům stejným metrem?

29.3.2023 v 10:40 | Karma článku: 36.23 | Přečteno: 679 | Diskuse

Pavel Ďuran

Nejsme na tom tak špatně

Když jsem jel předevčírem na odpolední směnu do práce, poslouchal jsem na jednom rádiu Písničky na přání. Jedna mě zaujala. Je hodně „fousatá“, zpíval ji Waldemar Matuška a já jsem jí dlouho neslyšel.

29.3.2023 v 1:42 | Karma článku: 28.37 | Přečteno: 725 | Diskuse

Michael Pálka

Kalousek se "zlatým citronem" v televizi Barrandov...

Dva pánové vysokých postav, jeden z nich nositel negativní ceny "zlatý citron", majitel televize Barrandov a také majitel miliardy českých valut a jistě ostatních měn, jak píše občas pravdivě český tisk, Jaromír Soukup.

28.3.2023 v 18:30 | Karma článku: 22.64 | Přečteno: 471 | Diskuse

Radomil Bábek

Čím se živí propaganda? Přece lidmi!

Co je příčinou toho, že se stát, tedy politici ovládající stát, domůže takového vlivu, že občané uvěří každé i sebevětší lži? Státní propaganda, cesta do socialismu.

28.3.2023 v 12:30 | Karma článku: 11.31 | Přečteno: 235 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Důkaz české omezenosti

Skotsko bude mít premiérem muslima. A někteří Češi s tím mají problém Použil jsem budoucí čas, protože v době, kdy tento článek vznikal (28. 3. dopoledne) skotský parlament „Holyrood“ ještě nezasedal.

28.3.2023 v 11:03 | Karma článku: 12.10 | Přečteno: 602 | Diskuse
Počet článků 6 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 823
Autor? Byl již mnohým... Romantikem, básníkem, písničkářem, emigrantem, rybolovcem, truck driverem, moderátorem, manželem, otcem, atd. Kým ale opravdu je, to zatím ještě přesně neví, ale každým novým dnem to zkouší znovu zjistit... ...třeba bloger???

Seznam rubrik

Oblíbené články

více

Nervozita roste. Padající Deutsche Bank stáhla dolů korunu i pražskou burzu

Od záchrany problémové švýcarské banky Credit Suisse ještě neuplynul ani týden a investoři opouštějí další potenciální...

Herečka Jenovéfa Boková porodila, z Witowské je nevlastní babička

Jenovéfa Boková a její partner Adam Kolář v pátek odpoledne potvrdili, že herečka a hudebnice už porodila a šťastní...

Horníci leželi na pokojích na břichu. Skrývali erekci. A zrodila se viagra

Modrá pilulka slaví pětadvacet let. Spustila svého druhu kulturní i farmaceutickou revoluci, preformátovala vnímání...

Tom Cruise se dcerou Suri pyšnil. Už ho neviděla deset let, míří na vysokou

Tom Cruise se od roku 2006 do roku 2013 rád ukazoval na veřejnosti s dcerou Suri v náručí. Před deseti lety však ze...

Paltrowová si po srážce na lyžích myslela, že jde o sexuální útok

Herečka Gwyneth Paltrowová (50) v pátek opět vypovídala před soudem v případu údajného neposkytnutí první pomoci...